Biegunki u dorosłych
Choć biegunka może być nieprzyjemna, to jest coś, czego dorośli doświadczyli przynajmniej raz. Dbanie o mikroflorę jelitową jest ważnym elementem domowej opieki nad biegunką.
Informacje zawarte w tej części witryny internetowej są przeznaczone wyłącznie dla pracowników służby zdrowia. Niniejszym potwierdzam, że jestem profesjonalistą.
Niestety, ponieważ nie jesteś pracownikiem służby zdrowia, nie możemy udzielić Ci tych informacji.
Zaparcia to częsta przypadłość u dorosłych, która dotyka dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn. Często definiuje się je jako występowanie dwóch lub mniejszej liczby wypróżnień w tygodniu. Chociaż bardzo trudno jest określić dokładną przyczynę, istnieje kilka czynników, które mogą mieć na to wpływ.
Znaczącą rolę może tu odgrywać styl życia, np. brak błonnika w diecie, odwodnienie, niedowaga lub nadwaga czy brak ruchu. Do zaparć mogą również przyczyniać się nasze nawyki łazienkowe, na przykład ignorowanie potrzeby wyjścia lub brak prywatności podczas korzystania z łazienki. Niektóre leki również mogą wywoływać objawy. Wreszcie czynniki psychologiczne, takie jak stres i niepokój lub zmiana codziennej rutyny, mogą również wywołać atak zaparcia.
Na szczęście istnieją pewne zalecenia, których możemy przestrzegać, gdy doświadczamy zaparć.
Wiele osób zaczyna od zwiększenia dziennego spożycia błonnika w postaci owoców, warzyw i zbóż. Wskazane jest również picie większej ilości wody, a także wykonywanie większej ilości ćwiczeń fizycznych, takich jak spacery lub jogging. Zaparcia mogą również wpływać na stężenie mikroflory jelitowej. Dlatego też wskazane może być także zwiększenie liczby bakterii w przewodzie pokarmowym.
Choć biegunka może być nieprzyjemna, to jest coś, czego dorośli doświadczyli przynajmniej raz. Dbanie o mikroflorę jelitową jest ważnym elementem domowej opieki nad biegunką.
Poświęcamy wiele czasu na dbanie o zęby, ale często zapominamy, że w naszych ustach znajduje się bogactwo naturalnej mikroflory, na którą również powinniśmy zwracać uwagę!
Helicobacter pylori to szczep bakterii znajdujący się w żołądku i powodujący dyskomfort. Niektórzy nosiciele tej bakterii odczuwają dolegliwości, podczas gdy inni nie odczuwają ich wcale!