Biegunki u dorosłych
Choć biegunka może być nieprzyjemna, to jest coś, czego dorośli doświadczyli przynajmniej raz. Dbanie o mikroflorę jelitową jest ważnym elementem domowej opieki nad biegunką.
Informacje zawarte w tej części witryny internetowej są przeznaczone wyłącznie dla pracowników służby zdrowia. Niniejszym potwierdzam, że jestem profesjonalistą.
Niestety, ponieważ nie jesteś pracownikiem służby zdrowia, nie możemy udzielić Ci tych informacji.
Jeśli zachorujemy na infekcję bakteryjną, czasami jedyną rzeczą, która może pomóc, jest kuracja antybiotykowa. Podczas gdy antybiotyki są niewątpliwie ważną opcją leczenia, równie ważne jest rozważenie, czy są one naprawdę konieczne w każdym przypadku.
Antybiotyki mogą leczyć tylko niektóre schorzenia i nie są rozwiązaniem „wszystko w jednym”, należy je przyjmować wyłącznie na zalecenie lekarza i zgodnie z dołączoną instrukcją. Niewłaściwe stosowanie może nie tylko doprowadzić do uodpornienia się bakterii na antybiotyki stworzone w celu ich zniszczenia, ale antybiotyki mogą również mieć nieprzyjemne skutki uboczne, ponieważ mogą wytrącić naszą mikrobiotę z równowagi.
Antybiotyki nie tylko niszczą patogeny, które wywołały u nas chorobę, ale także hamują rozwój pożytecznych bakterii w jelitach.
To z kolei ułatwia innym patogenom atakowanie naszego organizmu, co prowadzi do skutków ubocznych, takich jak wzdęcia, nudności, utrata apetytu, wymioty i biegunka. W takich przypadkach probiotyki można przyjmować razem z przepisanymi antybiotykami – najlepiej dwie do trzech godzin przed lub po przyjęciu dawki antybiotyku. Żywe mikroby, takie jak Limosilactobacillus reuteri Protectis w BioGaia, mogą pomóc zastąpić utracone bakterie.
Choć biegunka może być nieprzyjemna, to jest coś, czego dorośli doświadczyli przynajmniej raz. Dbanie o mikroflorę jelitową jest ważnym elementem domowej opieki nad biegunką.
Kiedy dopada nas przeziębienie, często odczuwamy ból gardła. Jest to najczęściej bakteryjna lub wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych. Jest to zdecydowanie najczęstsza choroba u dzieci w wieku przedszkolnym.
Helicobacter pylori to szczep bakterii znajdujący się w żołądku i powodujący dyskomfort. Niektórzy nosiciele tej bakterii odczuwają dolegliwości, podczas gdy inni nie odczuwają ich wcale!