Badania kliniczne
Produkty BioGaia opierają się na wiedzy naukowej potwierdzonej licznymi badaniami klinicznymi przeprowadzonymi na wielu grupach testowych.
Informacje zawarte w tej części witryny internetowej są przeznaczone wyłącznie dla pracowników służby zdrowia. Niniejszym potwierdzam, że jestem profesjonalistą.
Niestety, ponieważ nie jesteś pracownikiem służby zdrowia, nie możemy udzielić Ci tych informacji.
BioGaia zdaje sobie sprawę z wagi badań klinicznych mających na celu ustalenie właściwości i, co ważniejsze, bezpieczeństwa probiotyków stosowanych w jej produktach.
W związku z tym BioGaia przeprowadziła liczne badania kliniczne nad zastosowaniem szczepów Limosilactobacillus reuteri jako suplementu diety. Do tej pory przeprowadzono 266 badań klinicznych nad ludzkimi szczepami Limosilactobacillus reuteri firmy BioGaia z udziałem około 22 634 osób w różnym wieku (> 70% procent u dzieci). Limosilactobacillus reuteri okazał się skuteczny w regulacji równowagi bakteryjnej w jelitach i całkowicie bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wyniki badań opublikowano w licznych artykułach w różnych czasopismach naukowych, co świadczy o jego wysokiej trafności.
Choć cenne, nie wszystkie bakterie określane jako probiotyki są sobie równe. Specyficzność szczepu w probiotykach ma ogromne znaczenie, ponieważ różne szczepy mają różne unikalne właściwości. Poza tym badania kliniczne muszą być przeprowadzone z konkretnym szczepem lub kombinacją szczepów w tym samym stężeniu, co w produkcie końcowym, aby wyniki badań były możliwe do zastosowania.
Limosilactobacillus reuteri Protectis (DSM 17938) jest jednym z najlepiej przebadanych szczepów bakterii probiotycznych, w szczególności wśród niemowląt i dzieci do trzeciego roku życia. Ten konkretny szczep został przetestowany w 179 zakończonych badaniach klinicznych z udziałem około 17 969 osób, z czego 66 procent stanowiły dzieci. Stosowanie Limosilactobacillus reuteri Protectis okazało się całkowicie bezpieczne, co jest szczególnie ważne dla rodziców, którzy chcą uzupełnić dietę dziecka. Wyniki opublikowano w artykułach w czasopismach branżowych, co jest kolejnym dowodem na znaczenie probiotyku wśród ekspertów.